Straipsniai Testai Nuorodos Galerija Turite klausimų? Kaip išsirinkti pagrindą? Kaip išsirinkti gumas? Kaip išsirinkti stalą? Naujienos 2019m.gegužės 11d. stalo teniso turnyras Kelmės rajono Mero taurei laimėti
2019m.gegužės 11d. stalo teniso turnyras Kelmės rajono Mero taurei laimėti
2019m.kovo 1-3 dienomis, Vilniuje, vyks Lietuvos stalo teniso čempionatas.
2019m.kovo 1-3 dienomis, Vilniuje, vyks Lietuvos stalo teniso čempionatas.
V.Giedraičio atminimo turnyras Telšiuose, 2018m.spalio 20-21d.
Maloniai kviečiame atvykti į turnyrą.Turnyras vyks naujoje sporto arenoje Telšiuose, adresu Birutės g. 7 Žaisime prie 15 stalų.
Lietuvos Respublikos LKSKA ,,NEMUNAS“ asmeninių stalo teniso pirmenybių varžybos, 2018 m. rugsėjo 29 d. Kelmė
Lietuvos Respublikos LKSKA ,,NEMUNAS“ asmeninių stalo teniso pirmenybių varžybos, 2018 m. rugsėjo 29 d. Kelmė
Reitinginės varžybos Telšiuose V.Gedraičio atminimui, spalio 21-22 dienomis
Reitinginės varžybos Telšiuose V.Gedraičio atminimui, spalio 21-22 dienomis
V-asis stalo tenisininkų sąskrydis Rugpjūčio 12-13d.
V-asis stalo tenisininkų sąskrydis Rugpjūčio 12-13d.
“KLAIPĖDA OPEN”2017 M. RUGPJŪČIO 19-20 DIENOMIS
“KLAIPĖDA OPEN”2017 M. RUGPJŪČIO 19-20 DIENOMIS
2017m.Žemaitijos regiono komandinės stalo teniso pirmenybės
Vyksta registracija į 2017m Žemaitijos regiono komandines stalo teniso pirmenybes
Giedraičio turnyras Telšiuose, 2016m.spalio 22-23 dienomis
Giedraičio turnyras Telšiuose, 2016m.spalio 22-23 dienomis
"Nemuno" taurė Kelmėje 2016 10 01
Pradžia 10:30 val.
2016.09.24-25 Tarptautinis stalo teniso turnyras
Turnyras vyks Kauno miesto sporto Halėje, Perkūno al. 5
Reitinginės varžybos Naujojoje Akmenėje Lapkričio 7d.
Dėmesio! Plastikiniai kamuoliukai 2015-2016 m. LSTA varžybose
Nuo š.m. rugsėjo 1 d. visose LSTA vykdomose oficialiose varžybose bus žaidžiama su plastikiniais kamuoliukais
Zhang Jike tapo olimpiniu čempionu, Wang Hao jau trečią kartą laimi sidabrą.
Zhang Jike tapo olimpiniu čempionu, Wang Hao jau trečią kartą laimi sidabrą. Bronzos medalį laimėjo Europietis.

Butterfly TENERGY 05FX - geidžiamiausia!

« Atgal
Geidžiamiausia 2010m. vasaros guma.
Tai prasidėjo kažkur 2010m.vasario-kovo mėnesiais, kai į internetines platybes pradėjo skverbtis gandai, jog Butterfly planuoja sukurti minkštą Tenergy 05 gumos versiją. Nuo to momento tūkstančiai akių visame pasaulyje apžiūrinėjo visus įmanomus forumus, vis tikėdamiesi rasti kokią žinią apie tai. Kol ji nepasirodė, visi galėjo tik spėlioti, kokia ta paslaptingoji 05 FX bus. Ar daug minkštesnė už tradicinę, ar bus patvaresnė ir ilgaamžiškesnė, ar taip pat gerai suks kamuoliuką, ar pagerės kontrolė, kur jos vieta ant kairės raketės pusės ar dešinės, su kokiais pagrindais ją geriau derinti?
Šiuo metu gumą jau galima įsigyti, ją paliesti ir padaryti išvadas:
 
1.Viršutinė guma ir kempinė.
Apžiūrint gumą paviršutiniškai, didelių skirtumų nuo klasikinės Tenergy 05 versijos nepastebime. Ta pati oranžinė kempinės spalva, porinė struktūra, matinis, neperšviečiamas viršutinis gumos sluoksnis.
Tačiau jau prie paprasto paspaudimo pirštu iš karto tampa aišku, tai daug minkščiau, nei buvo anksčiau. Žiūrint atidžiau į viršutinio sluoksnio įtempimą, kibumą ir elastingumą praktiškai neaptikome jokių skirtumų nuo paprastos 05 gumos- toks pat galingas sukibimas, įtempimas ir stangrumas.
Kempinė gi tuo pat metu, skiriasi stipriai. Iš karto galima pastebėti, kad Tenergy 05FX kempinėje žymiai daugiau oro burbuliukų. Be to ją liečiant jaučiama, jog ji elastingesnė ir žymiai minkštesnė.
Apipjaunant gumą – trupa praktiškai taip pat stipriai, kaip ir klasikinė Tenergy 05.
 
2. Gumos svoris
Tenergy 05 FX – labai lengva guma, lyginant su ketvirtos kartos gumomis, su įmontuotu perklijavimo efektu. Neapipjaustyto gumos kvadrato (su 1,7mm kempine) svoris tesudaro 63 gramus, tuo tarpu, kai tokia pati klasikinė Tenergy 05 sveria 66 gramus.
 
3. Pirmasis smūgiavimas
Pirmasis prasmūgiavimas buvo ypatingai malonus – jokio medinio kietumo, būdingo Tenergy 05, nėra net užuominos. Atvirkščiai, guma maloniai minkšta ir labai tampri, kamuoliukas giliai panyra į gumą, idealiai jaučiasi, kaip kempinė įsijungią į žaidimą. Kalbant apie minkštumą, Tenergy 05FX labai priminė XIOM Vega Europe, o kalbant apie įtempimą ir katapultos efektą – XIOM Vega Pro.
 
4. Su kokiais pagrindais buvo bandoma.
Bendru sprendimu, pagrindiniam testui pasirinkome gerai žinomą ir patikrintą pagrindą Butterfly M.Maze Off. Be to jų turėjome du, tai pasisekė sulyginti su dar trejomis gumomis: Tenergy 05, Tenergy 64 ir Joola Express X-Plode.
 
5. Žaidimas
Pima, kas atėjo į galvą pamušus kelis smūgius – tai visiškai nepanašu į Tenergy 05. Kaip žinoma, labiausiai įsimena tai kas bloga – tai man klasikinėje Tenergy 05 gumoje įsiminė absoliučiai medinis stangrumas ir neprognozuojami „spjūviai“, kamuoliuko atšokimai nesudėtingose situacijose. Žaidžiant su Tenergy 05 FX šito nesijautė nė trupučio. Priešingai – nuostabus minkštumas ir puiki kontrolė. Paskui, jau vėliau, pradėjo grįžti ir geri prisiminimai apie klasikinę Tenergy 05: labai stiprus sukimas, labai sudėtingi padavimai, stabilus ir užtikrintas blokas. Visa tai niekur nedingo ir Tenergy 05FX gumoje, o kai kas (tarkime padavimas) tapo dar labiau pavojingu priešininkui.
Pagrindiniais atradimais žaidžiant su Tenergy 05FX guma tapo du dalykai:
Pirma, labai aukšta kamuoliuko skriejimo trajektorija virš tinklelio ir labai staigus kritimas buku kampu priešininko stalo pusėje.
Antra, labai netikėtas ir ryškus garsas („kaukšėjimas“), panašiai kaip šviežiai perklijuotos Joola Samba. Panašus garsas ir pagal stiprumą ir pagal tonaciją.
Nežinau, kas mane labiau nustebino, tačiau pirmoji pažintis paliko tik teigiamus įspūdžius.
 
6. Topsavimas
Topsas į topsą – paėmus bet kurią šiuolaikinę „Tension“ technologijos gumą, šis pratimas bus labai stabilus, kitaip būtų nesvarstytina tas gumas ir naudoti. Ir su Tenergy 05FX šis elementas ir iš kairės, ir iš dešinės jokių problemų nesudarė – viskas buvo tikslu ir savo vietoje.
Padidinam apsukas. Atlikinėjame pusiau greitus topsus iš dešinės, kai priešininkas juos pristatinėja ar atkontruoja. Čia jau matome kai kuriuos ypatumus. Pirmiausia – lankas (kaip jau ir minėjau). Su dauguma man žinomų gumų atlikti gerą, aukštą lanką virš tinklelio buvo įvykdoma užduotis, tačiau reikalavusi papildomų pastangų. Komfortiškiausias paraboles išeidavo atlikti su Xiom Vega Europe – kai gamintojai pareiškė „Big Window“ pasirodė yra realybė. Su Tenergy 05 FX paprasčiausiai darai įprastinį, standartinį, neskubų topsą – ir lankas gaunasi pats savaime. Aukštas. Su greitu stačiu kamuoliuko kritimu varžovo pusėje. Kontrolė puiki, viskas skrenda į užmanytą vietą be ypatingų rūpesčių. Tą patį galimą pasakyti ir apie topsą iš kairės. Lyginant su klasikine Tenergy 05 ir Express X-Plode, Tenergy 05 FX džiugina labiau kontroliuojamu kamuoliuko skriejimu. Gerą kamuoliuko kontrolę rodo ir Tenergy 64, tačiau su ja žymiai sunkiau atlikti gerą topsą iš kairės pusės.
 Pereiname prie galingų topsų iš dešinės, kai priešininkas pristatinėja – ir toliau stebina valdymas. Pas mane, kaip ir matyt pas visu galvoje mintis, kad kuo galingesnį topsą atliekame, tuo didesnė tikimybė, kad kamuoliukas skries ne visai į tą vietą, kur norėtusi. Su Tenergy 05FX šis mitas paneigiamas. Nelabai atsimenu tokio dalyko, kad kada būčiau atlikęs 9-10 topsų seriją iš eilės maksimaliai pilna galia, ir visi jie skrietų baveik ta pačia trajektorija į tą pačią stalo zoną. Plius, galima pridėti gerą šoninį sukimą, lengvai parenkant kryptį, tuo dar labiau apsunkinant darbą priešininkui. Topsai iš kairės ne ką ne prastesni. Išlieka aukštas lankas, stiprus sukimas į priekį. Trajektorija labai panaši į šviežiai perklijuotas Joola Samba ir Mambo (nepamirštame ir garso, jis toks pat galingas). Kamuoliuko sukimas su Tenergy 05 FX akivaizdžiai geresnis už Tenergy 64 ir neblogesnis nei Tenergy 05. O greitis, kažkiek netikėtai, pasirodė didesnis (!!!) nei klasikinės Tenergy 05 ir Express X-Plode ir tik nedaug nusileido Tenergy 64.
  Toliau pereiname prie topsų iš abiejų pusių prieš pjovimą. Laimei oponentas – aukštos klasės gynėjas su gąsdinančiais TSP Curl P-1R dantukais, taip kad praeiti šį testą su visomis gumomis buvo nelengva užduotis. Sunkumai kilo visais atvejais, tačiau su kiekviena guma vis skirtingi. Tenergy 05 liūdindavo nekontroliuojamais kamuoliuko skrydžiais, Tenergy 64 ne visada suteikdavo reikiamo sukimo sunkiam grąžinimui, Express X-Plode periodiškai neužtekdavo kamuoliuko užsilaikymo gumoje laiko – kamuoliukas nuskrisdavo anksčiau, nei baigdavosi judesys. Kas liečia Tenergy 05FX, pagrindinis sunkumas buvo nepakankamas kietumas ir bereikalingas lankstumas atliekant topsą prieš aukštai pakeltą papjovimą. Sunku pasakyti, kiek čia yra gumos kaltė, o kiek pagrindo, tačiau jeigu kalbant apie derinį, tai Tenergy 64 ir Express X-Plode ant Maze pagrindo, žymiai geriau „užmuša“ oponentą. Jeigu atakuoti pjovimą galingu topsu, ištraukti kamuoliuką sekasi gan neblogai, tačiau aukštas lankas šiuo atveju atsisuka prieš patį žaidėją, kadangi gynėjas gali ganėtinai lengvai užpulti, pamatęs aukštą kamuoliuką. Bendrai kalbant, šiuo konkrečiu atveju, gumai reikia kietesnio pagrindo, kad būtų padidinta atakos galia.
  Paskutinis išbandymas – persukimai topsais prieš topsus iš kairės ir dešinės, pateikė skirtingus rezultatus. Topsuoti iš kairės reikėjo vis stumiant judesį pirmyn, kadangi pagrindine problema, trukdančia atlikti šį elementą, buvo tai jog kamuoliukas periodiškai krisdavo į tinklelį. Ar tai trūkdavo greičio, ar tai gumos kietumo, tačiau įsijungti į ataką tekdavo labai stipriai. Šioje situacijoje labai gerai pasirodė Express X-Plode – kietesnė kempinė leisdavo stabiliau pasitikti greitą kamuoliuką ir gerai kombensuodavo pagrindo lankstumą. Smūgiuojant iš dešinės tokių problemų ne kildavo – čia buvo kitas ypatumas: didelės galimybės šoniniam sukimui atlikinėti. Tačiau reikia šį elementą taip pat kontroliuoti. Kelis kartus atsitiko taip, kad susižavėjęs amplitudiniais mostais, prieš savo valią atlikdavau stiprius šoninius sukimus, pats to nepajusdamas. Rezultatas: kamuoliukas grįždavo su mano pačio suteiktu šoniniu sukimu, kuriam aš nebūdavau pasiruošęs. Tačiau tikėtina, kad ši problema išsprendžiama intensyvių treniruočių dėka su šia guma.
 
7.Žaidimas pjaunant kamuoliuką.
Labai stipri gumos pusė. Ypač pastebima atliekant padavimą. Patikrinta su keliais oponentais – dauguma priešininkų, kurie jau daugmaž buvo prisitaikę prie mano padavimų uždara rakete stipriai papjaunant, stabiliai siųsdavo kamuoliukus į tinklą, priimdami apytiksliai 50% padavimų. Pjovimas ant stalo labai skiriasi nuo klasikinės Tenergy 05, kuri karts nuo karto vis „spjaudavo“ kamuoliuką už stalo arba į tinklelį. Tuo tarpu Tenergy 05FX ,atliekant šį elementą, yra labai nuspėjama. Kamuoliuko valdymas pjaunant su Tenergy 05FX nedaug, tačiau visgi didesnis nei su Tenergy 64 ar Express X-Plode. Pirmoji šiek tiek per greita, antroji kiek per kieta, nei norėtūsi. Papjovimai iš tolimesnės zonos buvo išbandyti prieš mane pripažinto gynybos meistro (kurio nuomonę dar išdėstysime šiek tiek žemiau). Pasakysiu tiesiai – tokių patyčių iš jo, pjaunant iš dešinės, dar nebuvau patyręs. Prie įprastos jo Tenergy 05 gumos, nors ir su sunkumais, tačiau pripratau. Bet papjovimai ateinantys nuo Tenergy 05FX – tiesiog katastrofa. Pirmą topsą dar šiaip netaip „ištraukdavau“, tačiau antras-trečias stabiliai krisdavo į tinklą.
 
8.Pasyvus žaidimas
Stipri katapulta, didelė kontrolė ir harmoningas susiderinimas su pagrindu daro blokus, atliekamus su Tenergy 05 FX guma, galingu ginklu. Pranokti mano mėgstamą derinį (blokų monstrą) XIOM Vega Europe su XIOM Ignito Off nepavyko, tačiau tai buvo arti to. Galbūt trukdė per lankstus pagrindas ir arilatas jo struktūroje. Šiame vaidmenyje man labiau patiko Express X-Plode, kuris dėl savo kietesnės kempinės, pridėdavo agresyvumo. O Tenergy 64 ir Tenergy 05 pasirodė ganėtinai prastai – pirmoji dėl savo didelio greičio, antroji dėl nepakankamos kontrolės.
Prireikus pristabdyti kamuoliuką pavykdavo labai gerai – ir pagrindas ir minkšta kempinė padėdavo kamuoliukui sustoti.
 
9.Pasyvus žaidimas toli nuo stalo.
Tenergy 05FX užklijuota ant Maze Off pagrindo – labai patogus derinys, norint pasyviai žaisti 2-3 zonoje. Ji juntamai nusileidžia Tenergy 64 stabilumu grąžinant kamuoliuka iš toli – kartais nepavykdavo teisingai apskaičiuoti kamuoliuko greičio, kad jis pasiektų priešininko stalo pusę. Iš kitos pusės su Tenergy 05 FX žymiai daugiau galimybių stipriai užpjauti kamuoliuką iš tolimo nuotolio, tuo perorentuojant priešininką, nusiteikusį smūgiuoti tiesia linija. Tarpinę poziciją tarp šių gumų užėmė Tenergy 05 – jai užtekdavo sukimo atlikti galingus pjovimus ir kempinės kietumo bei katapultos, kad būtų galima stabiliai gražinti kamuoliuką iš toli. Express X-Plode atsidūrė šalia Tenergy 05.
 
10.Išvados
Neginčijamai – guma 100% pateisino lūkesčius. Ir netgi juos viršijo, kadangi pats buvau nusistatęs, kad visos neigiamos klasikinės Tenergy 05 gumos savybės pereis and Tenergy 05FX versijos.
Visus šios gumos pliusus jau ganėtinai išsamiai aptariau aukščiau, tai prie jų ir negrįšiu. Išskirsiu būtent tą jausmą, kuris išliko pažaidus su Tenergy 05FX dvi savaites, pabandžius ją su skirtingais pagrindais ir kaip reikiant ją pajautus. Pačiu svarbiausiu dalyku šioje gumoje išskirčiau jos universalumą. Visos jos savybės taip gerai subalansuotos, kad šią gumą galima klijuoti ant bet kokio pagrindo, siekiant vis skirtingų rezultatų. Klijuokite ją ant greito, nelankstaus pagrindo – ir pulkite be kompleksų, smūgiuokite priešininkui iš 2-3 zonos, naudokite agresyviai. Paimkite minkštą pilnai medinį OFF- pagrindą – ir spauskite priešininką totalia kontrole ir ekstremaliu sukimu. Imkite gynybinį pagrindą, iš kitos pusės klijuokite ilgus dantukus – ir nuginkluokite priešininką pakaitiniais „piktais“ papjovimais iš abiejų pusių bei netikėtais topsais iš toli. Man labiausiai patiko Tenergy 05FX derinys su Ignito ir Boll ZLC pagrindais. Galima spręsti, kad gumo labai gerai tiktų ir prie tokių pagrindų kaip Butterfly Timo Boll ZLF, Butterfly Mizutani Off, Butterfly Amultart Off, XIOM Zetro Quad Off, Andro Zylon-Kiso Hinoki Off- ir t.t.
 
Bendrai kalbant, sunku nupasakoti visus pojūčius žodžiais - ją reikia pabandyti!

Aprašyma pateikia Denis Sazonov